Zakopane zima. Apartamenty w Zakopanem

INFORMACJE KONTAKTOWE

Apartamenty Bory 6a
ul. Jaszczurówka-Bory 6a, 34-500 Zakopane
+48 607 844 000

OPINIE O NASZYM OBIEKCIE

Zobacz opinie

O Naszej Okolicy

 

Apartamenty Bory6a położone są w spokojnej, otoczonej lasem dzielnicy Zakopanego – na Jaszczurówce. To idealne miejsce na wypoczynek w sielskiej atmosferze, przy jednoczesnej bliskości do centrum miasta i popularnych tras turystycznych. Miejsce obfituje w wiele ciekawych atrakcji.

Kilka słów o historii

Jaszczurówka to dzielnica z długoletnią historią, sięgającą XIX wieku. W roku 1839 zostały tu odkryte naturalne źródła cieplne o temperaturze ok 20°C. To przyczyniło się do szybkiego zasiedlenia okolicy i powstania z początku niewielkiego osiedla – Jaszczurówki, które swoją nazwę zawdzięcza występującej w tym rejonie salamandrze plamistej, zwanej w gwarze góralskiej "jaszczurem".

W latach 1861-1862 powstał pierwszy basen termalny, a kolejne dwa do 1891 r. Korzystało z nich wiele znanych osobistości m.in. Henryk Sienkiewicz. Niestety z powodu działań wiertniczych, temperatura wody spadła do 18,5°C i obecnie kąpieliska są zamknięte. Na miejscu dawnych basenów powstał ośrodek edukacyjny, poświęcony czynnej ochronie płazów i gadów. Jest on otwarty dla zwiedzających.

Lokalizacja i trasy turtsyczne

Jaszczurówka znajduje się u wylotu Doliny Olczyskiej, którą polecamy odwiedzić. Jest to mniej znana turystycznie dolina. Panuje tam mniejszy ruch niż na bardziej uczęszczanych trasach. Jest to łatwy, spacerowy szlak, na którym można spokojnie obcować z naturą, bez konieczności przebijania się przez tłumy turystów. Stamtąd prowadzi łatwy szlak na widokowy szczyt – Nosal. W bliskim sąsiedztwie (ok. 150m) od Doliny Olczyskiej stoi zabytkowa kaplica Najświętszego Serca Jezusa, zaprojektowana przez samego Stanisława Witkiewicza, wybudowana w latach 1905-07.

Jaszczurówka KaplicaJaszczurówka KaplicaJaszczurówka Kaplica

Kilka kilometrów dalej znajduje się szlak prowadzący na Wiktorówki i dalej na Rusinową Polanę. Polecamy tę trasę szczególnie ze względu na widokowy charakter polany i zabytkowy drewniany kościółek na Wiktorówkach. W kościółku w każdą niedzielę odbywają się msze święte, na które przybywają zarówno okoliczni mieszkańcy, jak i turyści. Ponadto na Rusinowej Polanie działają bacówki, znane z wyrobu prawdziwych, przepysznych oscypków – takich, jakich nie znajdziesz na Krupówkach.

Podróżując dalej, główną drogą w stronę Łysej Polany można dotrzeć na Toporową Cyrhlę –  najwyżej położoną część Zakopanego, bo aż na wysokości 950-1040 m n.p.m.. Stamtąd turyści mają okazję podziwiać przepiękną, zapierającą dech w piersiach panoramę Zakopanego i całej okolicy. Warto wybrać się tam szczególnie po zmroku, ze względu na przepiękną iluminację miasta widzianego z góry. W czasie nocy sylwestrowej z Cyrhli można podziwiać niesamowite efekty pirotechniczne ze wszystkich Hoteli w Zakopanem oraz towarzyszących imprez plenerowych.

Przejeżdżając przez Cyrhlę, polecamy wstąpić do restauracji „Pod 7 Kotami”, gdzie dawniej popijał kawę m.in. Karol Szymanowski, a także zwiedzić kościół Miłosierdzia Bożego oraz udać się widokowym szlakiem na Polanę Kopieniec.

Być w Zakopanem i nie odwiedzić Morskiego Oka to grzech, dlatego kierując się w stronę Łysej Polany, warto wybrać się nad to najbardziej znane tatrzańskie jezioro lub odwiedzić naszych słowackich sąsiadów. Znajdując się już po drugiej stronie granicy, sugerujemy wyprawę na Tatrzańską Łomnicę i Łomnicki Szczyt.

A co w Zakopanem?

Wybierając się w stronę centrum Zakopanego, proponujemy wycieczkę do Kuźnic lub pod sławną skocznię narciarską Wielka Krokiew. Można tam bez problemu dostać się prywatnym samochodem lub busem odjeżdżającym z przystanku blisko Apartamentów Bory6a. Oczywiście równie ciekawa będzie piesza lub rowerowa wyprawa, na wypożyczonym od nas bezpłatnie rowerze.

W bliskiej okolicy Apartamentów Bory6a można skorzystać z kilku wyśmienitych restauracji m.in. Nosalowy Dwór, serwujących lokalne przysmaki. W sąsiedztwie nie brakuje również rozmaitych barów, pubów czy sklepów i stoisk z pamiątkami.

W okresie zimowym w odległości ok. 200 m od naszego obiektu czynny jest stok narciarski Nosal, oferujący oprócz nowoczesnych wyciągów orczykowych, szkoły narciarskiej czy wypożyczalni sprzętu, również ciepłe i smaczne posiłki w swojej znajdującej się nieopodal restauracji.

Po męczących wycieczkach, zdobytych szczytach i zjazdach ze stoków, sugerujemy relaksujący wieczór SPA w Hotelu Grand Nosalowy Dwór. Równie przyjemne będzie wymoczenie się w termalnych wodach w Gorącym Potoku, Termach Chochołowskich, Szaflarach lub Bukowinie Tatrzańskiej.

Cyrhla widok Zakopaneczerwone wierchy

Zachęcamy również wybrać się do centrum miasta, oddalonego od nas o 2,5 km. Polecamy pieszy spacer lub przejazd busem, ponieważ w centrum nie ma bezpłatnych parkingów, a wolne miejsce nie łatwo znaleźć.

Niewielka odległość od głównej części miasta, liczne atrakcje i szeroki wybór nieodległych tras turystycznych – to wszystko sprawia, że Apartamenty Bory6a są idealnym miejscem na wypoczynek. Zachęcamy do odwiedzin i skorzystania z naszej bogatej oferty.

 

Do Zobaczenia w Zakopanem!

Apartamenty Bory 6a
ul. Jaszczurówka-Bory 6a, 34-500 Zakopane
+48 607 844 000
biuro@bory6a.pl
Jesteśmy również
Realizacja: Micky's Gym