Zakopane zima. Apartamenty w Zakopanem

INFORMACJE KONTAKTOWE

Apartamenty Bory 6a
ul. Jaszczurówka-Bory 6a, 34-500 Zakopane
+48 607 844 000

OPINIE O NASZYM OBIEKCIE

Zobacz opinie

Zakopane - nie tylko Krupówki

Atrakcje w Zakopanem

Przyjeżdżając do stolicy polskich Tatr, wiele osób staje przed wyborem co zwiedzić i dokąd się wybrać. Weekendowy, czy nawet tygodniowy wypad na Podhale to zdecydowanie zbyt krótko, by odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w Zakopanem. Dlatego przedstawimy tu kilka z nich, które naszym zdaniem zdecydowanie warto polecić.

Krupówki to najbardziej znana ulica naszego miasta, ale poza nimi również dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Na samych Krupówkach znajduje się wiele barów, regionalnych restauracji, a także mnóstwo sklepów. Właściwie jest to jeden wielki park handlowy i można spędzić tam naprawdę sporo czasu. Jednak kojarząc Zakopane jedynie z Krupówkami, nie zobaczysz wielu  ciekawych miejsc. Wystarczy tylko nieco zejść z głównej drogi, by natrafić na kilka bardzo fajnych niespodzianek jak muzeum misiów pluszowych na ulicy Kościuszki, czy dom do góry nogami na Alejach 3 Maja.

Jedną z największych atrakcji jest oczywiście kolejka na Gubałówkę, zlokalizowana jest niedaleko rynku, poniżej Krupówek. Wystarczy minąć podziemne przejście na dolnych Krupówkach, by znaleźć się na rynku, a stamtąd prosto na kolejkę. Na szczycie Gubałówki znajdują się m.in widokowe tarasy, restauracje, zjeżdżalnie pontonowe, mnóstwo stoisk z pamiątkami regionalnymi, a zimą czynne są stoki narciarskie.

Dla fanów pływania i moczenia się w termalnych kąpieliskach, polecamy Auqua Park na ulicy Jagiellońskiej, kąpielisko na polanie Szymoszkowej lub sportowy basen w Centralnym Ośrodku Sportu. Z kolei fanom innych sportów proponujemy gokarty na górnej stacji Szymoszkowej, skoki na bungee pod Gubałówką, jazdę na quadach lub paintball, a dla najmłodszych park linowy tzw. małpi gaj. Zimą oczywiście zapraszamy na narty i łyżwy.

Zakopane słynie z doskonałych regionalnych (i nie tylko) restauracji. Wśród tych najbardziej znanych polecamy: Monte Rosa, U wnuka, Kolorowa, LaStrada czy Adamo. Na deser zachęcamy wpaść do doskonałej cukierni-kawiarni Samanta lub kawiarni Tygodnik Podhalański. Nie brakuje również atrakcji dla imprezowiczów i fanów nocnego życia. Tu możemy zaproponować takie miejsca jak:  La Scandale, Vavavoom, La Playa czy Morskie Oko. Chociaż w naszym mieście nie ma kinowego multipleksu, to warto odwiedzić niewielkie, lecz bardzo klimatyczne kina Sokół i Giewont, a miłośników kultury zachęcamy przejść się na spektakl do Teatru Witkacego na Chramcówkach.

Nie można zapomnieć o wydarzeniach kulturalnych w Zakopanem. Na przełomie kwietnia i maja organizowana jest wiosna jazzowa. Z kolei w sierpniu coroczny Festiwal Ziem Górskich, na który zjeżdżają się zespoły góralskie z całego świata! Mniej więcej w tym okresie odbywa się także Festiwal Oscypka, a przez całe wakacje od lipca do sierpnia można oglądać filmy pod chmurką na wydarzeniu Orange Kino Letnie. To oczywiście tylko kilka z eventów, które już tradycyjnie odbywają się w naszym mieście.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, w jakie obfituje nasze piękne miasto. Dlatego zachęcamy do samodzielnego odkrywania interesujących miejsc i tajemnic Zakopanego. A w przerwie pomiędzy wycieczkami, zwiedzaniem zabytków i imprezowaniem, zapraszamy na nocleg w Apartamentach Bory6a.

Apartamenty Bory 6a
ul. Jaszczurówka-Bory 6a, 34-500 Zakopane
+48 607 844 000
biuro@bory6a.pl
Jesteśmy również
Realizacja: Micky's Gym